Aktualita dne


Dne 20.08.2007

Čunek: Hovorka je jako jeden z mála poctivý
Poslanec KDU-ČSL Ludvík Hovorka váhá s podporou koaličního reformního balíku veřejných financí. Vadí mu především jeho zdravotnická část. Přestože by svým odmítnutím hlasovat pro reformu mohl vyvolat krizi uvnitř koalice, vicepremiér a předseda lidovců Jiří Čunek Hovorku brání a tvrdí, že poslanec nesleduje osobní zájmy.
Na otázku: "Co říkáte na postoj Ludvíka Hovorky?" odpověděl.
Určitě bych na něj asi nadával více, kdybych ho neznal. On je totiž jako jeden z mála skutečně poctivý člověk, zatímco mnozí jiní sledují vždycky nějaké své zájmy, ať už politické nebo čistě osobní. U něj jsem přesvědčen, že tomu tak není.

Právo

Co můžu dodat? : Po tom, co předváděl pan Čunek za kouzla při své nedávné obhajobě proti nařčení z korupce, musím uznat, že od něj hodnocení poctivosti spoluobčanů, a tím spíše pak u kolegů poslanců zní opravdu komicky! Když si vzpomenu, jak ještě nedávno při obhajbě "své" pravdy si neváhal pozvat svědky-kamarády, kteří by mu za jeho přízeň odsvědčili i třetí oko na čele, musím uznat že na soud opravdu způsobil. Přestože policie zpochybnila výpovědi jeho kamarádů a původní státní zástupce mu nevěřil ani slovo, našel se nakonec jeden kolega v Jihlavě, který to viděl z toho správného úhlu, tedy po Čunkovsku.
Jak se totiž správně říká, "pravda je jen jedna" a proto je nutno ji "hledat". Když to někdo vidí jinak, je třeba hledat dál, až se objeví ta správná pravda a o to přeci jde! V tom se bezesporu pan Čunek velmi osvědčil a nakonec obhájil svoji poctivost. Těžko by jsme v parlamentu hledali jiného, na poctivost tak prověřeného odborníka, který by mohl správně a hlavně ze správného úhlu výkladu posoudit, která z těch nabízených "pravd" je skutečně ta pravá "Čunkovská" a kdo je tedy poctivý a kdo je třeba jen závistivá sekretářka s psychopatickými sklony. Myslím, že k dokonalosti chybí už jen založit parlamentní výbor na posuzování poctivosti občanů, který by dezorientovanému lidu zvěstoval, kdo je tu poctivý, pravdomluvný a naopak.

ZPĚT