České dráhy

České dráhyHádanka :
Co je to? Leží to pod švestkou a je to modrý.
???
Ožralý nádražák.Cestujte již od 130 Kč po celé ČR!

24.02.2004 15:07
SONE+ Využijte zvýhodněné cestování o víkendech s ČD. Udělejte si výlet za sněhem na Šumavu či do Krkonoš. Cestujte kamkoliv již za 26 Kč/osobu. Žádejte jízdenku SONE+! Podmínky pro využití jízdenky SONE+ za 130 Kč může cestovat až 5 osob osobními vlaky v ČR a v německém příhraničí za 360 Kč může navíc cestovat všech 5 osob spěšnými vlaky, rychlíky a expresy pouze 2 cestující mohou být starší 15 let jízdenka platí pouze 1 den v sobotu či v neděli platnost končí vždy o půlnoci téhož dne prodej jízdenky v předprodeji není možný jízdenku lze zakoupit ve všech výdejnách jízdenek nebo ve vlaku


Na jízdném u Českých drah se dá ušetřit.

Jízdenka ČD tip šetří kapsu :
Jarní sluníčko nás o víkendu a svátcích láká k výletům. Cestujete-li vlakem, tak můžete mít slevu. Podle Pavla Tesaře z tiskového oddělení Českých drah “si můžou cestující při víkendových výletech vlakem, kterých se účastní dvě až pět osob, zakoupit jízdenku ČD tip, která má prodlouženou dobu platnosti a lze ji využít buď od pátku do neděle, nebo od soboty do pondělí." Na tuto jízdenku získá každý dospělý cestující slevu 25% z obyčejného jízdného. Více cestujícím od šesti do čtrnácti účastníků doporučujeme pořídit si slevu pro skupiny. Každý člen takové skupiny ušetří - v závislosti na věku - 25 až 65% z ceny obyčejného jízdného. Jízdenku si lze koupit před odjezdem vlaku.
TIP :
Velmi zajímavá je víkendová nabídka příhraniční slevy pro cesty vlakem do Německa. Cestující platí pouze za cestu na území České republiky. Za hranicemi může dojet třeba až do Drážďan, Hřezna nebo do Pasova. Za zpáteční jízdenku z Děčína do Drážďan tak zaplatíte pouze 24 koruny. Tato nabídka platí buď v sobotu nebo v neděli, ale nelze ji využít o svátcích. Takže levněji se do Německa nedostanete třeba 1. a 8. května.U ČD si občas lidé stěžují na nízký počet vozů u vlaků, které jsou pak přeplněné. Ale to ještě mnohdy netuší, co je může potkat například na dovolené v některé z přelidněných zemí, kde navíc nejezdí mnoho spojů! ...


A nyní také něco ze soukromého života železničářů. Jako všichni lidé mají i oni své drobné problémy a radosti. Někdy je na vině i tzv. "profesionální deformace", protože práce na železnici je víc, než jen zaměstnáním, pro mnohé je to i velký koníček (vlastně spíše vláček)...Na závěr trocha umění z oblasti železnice :

Bezpečnostní předpisy platí pro každého!!!

    Relativita:

  • Pesimista vidí v tunelu tmu
  • Optimista vidí světlo na konci tunelu.
  • Realista vidí světla vlaku.
  •    :
  • Strojvůdce vidí tři debily na kolejích!INŽENÝRSKÉ ŘEŠENÍ
Na kongres jede vlakem skupina inženýrů a manažerů. Každý manažer má svoji jízdenku, inženýři mají dohromady jen jednu. Najednou jeden z inženýrů volá: "jde průvodčí" a všichni inženýři se natlačí do jednoho WC.
Průvodčí zkontroluje jízdenky manažerům a když uvidí zamčené dveře na WC, zabouchá na ně: "Jízdenku prosím". Z WC se zpod dveří vysune jeden lístek, průvodčí ho cvakne, prostrčí zpět, poděkuje a spokojeně odchází.
Na zpáteční cestě si manažeři pořídí jen jeden lísteka inženýři dokonce nemají žádnou jízdenku.
Jeden z manažerů zvolá: "Jde průvodčí" a všichni manažeři se utíkají schovat na WC. Inženýři trochu pomaleji odcházejí na další WC. Poslední z inženýrů, ještě než se schová, zabouchá u manažerů: "jízdenku prosím"

  • Ponaučení : Manažeři často používají inženýrská řešení, aniž by jim rozuměli!!!  • ZPĚT