pivo

Pivo prospívá zdraví, inteligenci a kráseCo milovníci piva vědí už dávno, potvrdilo nyní sympozium odborníků ve Vídni. Umírněná konzumace piva posiluje zdraví, inteligenci a krásu lidí. Pivo snižuje riziko mozkové i srdeční mrtvice, působí proti osteoporóze a tvorbě ledvinových kamenů.
joint Zlatavý mok navíc má i antibakteriální účinky, cituje ze závěrů sympozia rakouský deník Kurier.
Podle univerzitního profesora Manfreda Walzla ze zemské kliniky ve Štýrském Hradci bylo o působení piva na lidský organismus vypracováno v moderní době na 3000 lékařských studií.
Jedna z nich vyvozuje, že ze čtyř pilířů zdravého života - vyvážené výživy, pravidelného sportu, kontroly tělesné váhy a mírného užívání aspirinu dokáže pivo nahradit právě umělý lék aspirin.

Pivo pomáhá inteligenci i kráse
Pokud se týče inteligence, umírněná konzumace piva zvyšuje podle jiné studie IQ u mužů o 3,3 body, u žen o 2,5 bodu.
Kráse naproti tomu napomáhá obsah fosforových kyselin v pivu, které mají kladný vliv na pokožku, uvedl profesor Walzl.

"Pivní pupek" není z piva
Účastníci sympozia také odmítli tezi, že pití zlatavého moku je příčinou vzniku "pivního pupku". Lékařské statistiky (Body Mass Index) prokazují, že pijáci vína a dokonce i abstinenti jsou na tom s "pupkatěním" v průměru ještě hůře.
Záleží totiž hlavně na celkovém životním stylu. Dokonce i 92 procent z 360 dotazovaných špičkových sportovců uvedlo, že před nebo po tělesné zátěži pijí pivo, protože jim pomáhá rychle nahradit vodu, minerály i uhlovodany.
"O pozitivním vlivu konzumace vína na lidský organismus proniklo k širší veřejnosti značně více informací. Chmelovina má z neznámých důvodů podstatně horší image, ačkoli k tomu není žádný důvod," zdůraznil profesor Walzl.

Pivo je však třeba pít na chuť, a nikoli "na opití". Studie prokazují, že kolem jednoho litru piva denně nemůže dospělému jedinci lidského rodu uškodit, dodal Walzl.

ČTK


ZPĚT