pyramida

Pyramidy v mořiVe vodách u japonské Okinawy, pod malým ostrůvkem Yonaguni došlo k objevu velké a několika menších pyramid, o nichž se vědci dohadují, zda vznikly uměle, nebo jsou dílem lidských rukou.
Pokud by šlo o dílo lidských rukou, šlo by o jeden z nejúchvatnějších objevů současnosti. Stáří kamenů se po průzkumu odhaduje na 10 000 – 12 000 let, kdy nejsou doklady o osídlení v Japonsku. Prvními lidmi prý byli až divocí lovci někdy kolem roku 6 000 před Kristem.
Pyramidy pod mořem však nejsou jedinými záhadnými stavbami v okolí. Samotná Okinawa se pyšní velice podobnou kamennou strukturou, se schody a náhorní plošinou, jaké má pyramida v moři.
Potápěči se začali o místo blíže a podrobněji zajímat již v roce 1995. Prvotní dojem byl sice úchvatný, avšak kameny pokrývaly korály, takže původ lidských rukou byl nejistý. Až v roce 1996 sportovní potápěči objevili velkou pyramidu, kde již pro ně nebylo pochyb. Od té doby v moři potápěči našli množství dalších kamenných struktur, dlouhé ulice, velké bulváry, promenády, majestátní schodiště, oblouky a ohromné kvádry přesně zaříznutých a do sebe padnoucích kamenů.ZPĚT