Sport


POZOR!!! Bungee jumping, tento oblíbený adrenalinový sport, může mít pro ženy také vedlejší účinky!

Já a sport :
Co se mé osoby týče, osobně jsem bungee jumping nikdy nevyzkoušel, i když jsem o tom jeden čas uvažoval, ale nakonec jsem uznal, že bude rozumnější, když se budu věnovat méně "adrenalinovým" sportům.
Mezi mé oblíbené sporty, které sám občas provozuji, patří zejména cyklistika na silničním speciálu, pak velmi rád chodím hrát volejbal, příležitostně fotbal a také rád plavu. Hlavně dříve jsem si vylepšoval kondici také běháním a každoročně jsem také jezdíval na dovolenou do hor, kde jsem velmi často i s batohem na zádech provozoval treking v pannenské přírodě mezi horskými vrcholy, což pro mě bylo vždy fantastickou psychickou regenerací a zároveň výborným nástrojem na dobrou "fyzičku". Všem to vřele doporučuju! Kam jezdím na hory i s popisy některých cest si můžete prohlédnout v odkazu "Cestování", který naleznete na hlavní stránce.
V posledních letech je ale mým sportem číslo 1 squash! Hraji ho od roku 2001 a, i když to na mé hře není vidět, s prázdninovými přestávkami chodím hrát prakticky každý týden. Dříve jsem k tomu měl ještě daleko více času stráveného na kole, ale cyklistika dnes již z časových důvodů není mým sportem číslo 1.
Pasivně sleduju jakýkoli sport kromě gymnastiky, aerobiku a krasobruslení. Dívám se rád hlavně na hokej, fotbal a basketbal, který jsem dříve také rád hrával. Už jsem toho na téma "já a sport" prozradil myslím dost!!

Squash
Squashové turnaje, které si pro sebe organizujeme, respektive organizují kamarádi jsou již nedílnou součástí našeho sportovního života. Zde (zatím nic) připravuju malý přehled o konaných turnajích.... až na to budu mít čas...


znak klubu Lední hokej
HC Pardubice Zajímá tě, co se děje v předním českém extraligovém klubu? Pokud jsi snad také příznivcem pardubického hokejového klubu, můžeš právě zde nahlédnout na jejich oficiální stránku : =>


A nakonec se podívej na některé ZAJÍMAVOSTI ZE SPORTU :

- Trestňák je klasická situace při fotbale, která se může zvrtnout v bolestivé drama.

- Tajemství úspěchu Martiny Hingisové, nedávné úspěšné světové tenistky. Nejednalo se snad náhodou o nepovolený doping? No, posuďte sami.

- Golf je jedním z nejlépe placených sportů světa. No, zřejmě zaslouženě, mnohdy si takový golfista musí vědět rady i v opravdu složité situaci.

- Skoky na lyžích
Začátky jsou těžké!! Když v roce 1936 osmnáctiletý Rakušan Sepp Bradl jako první na světě překonal při skoku na lyžích hranici sto metrů, konstruktér z jugoslávské Planice, který můstek navrhl, pronesl památnou větu: "To nebyl skok, to byl let na lyžích!" A byla to pravda. Tehdy vznikl nový sport, při kterém museli lyžaři získat úplně novou dovednost – takřka se proměnit v okřídlené skokany.
U nás najdeme skokanský můstek pro lety na lyžích v Harrachově. Areál byl dostavěn v roce 1979 jako šestý a zároveň poslední na světě. Stojí zde dva můstky s kritickými body 120 a 180 metrů. Na harrachovském mamutím můstku byly v roce 1980 uspořádány první mezinárodní závody v letech na lyžích v naší republice. Hranice 200 metrů přitom padla až při závodech v roce 1996. Rekord můstku je zatím 204 metry. Z tribuny je krásný pohled nejen na skokanský areál, ale i na celý Harrachov, takže pokud uvažujete o tom, kam v zimě vyrazit, berte to jako dobrý tip na víkend.

ZPĚT